Boj proti korupci vyhrává na celé čáře - žijeme v průzračné zemi

pátek 17. červen 2011 13:20

Takový výsledek se dal čekat, stačí jenom vyhrabat ze šuplíku fotografie billboardů z kampaně k parlamentním volbám v roce 2010

 

Dnešní blog je jenom glosa k nenápadné zprávičce z dnešního dne, jejíž načasování (vedle vzrušivých témat stávky a narozenin pana prezidenta) je přímo pohádkové.

Policie oznámila výsledek vyšetřování ve věci podání Libora Michálka ohledně podezření z přípravy "vyvádění peněz" ze státního fondu životního prostředí. Zjištění je křišťálově jasné a nezpochybnitelné: Podezření z korupce se nepotvrdilo.

Možná jsme na takový výsledek ani nemuseli čekat až tak dlouho, zvěstovala ho už jedna slavná blondýna ve svém ještě slavnějším "přímém přenosu" rozhovoru z kavárny.  Rovněž tam zazněly hlášky jako: "Pavel se vrací", či Pavel je zpátky". Naivní bloger sice ani pořádně neví, koho tím myslela, ale i tak se zdá být vše jasné, vše v pohodě. Občanům spadl ze srdce obrovský kámen.

Do úchvatně pozitivního obrazu jaksi nezapadá onen "nešťastný Michálek" a významná ocenění, která obdržel od Nadačního fondu proti korupci a od Nadace Charty 77. Vypadá to tak, že ceny asi byly symbolickým aktem a signálem pro veřejnost, aby všichni lidé v této zemi, kteří mají kverulantní, zcela nepodložená podezření o domnělé korupci, neváhali a spěchali se svými dohady (a nedejbůh nahrávkami!) na nejbližší oddělení policie. Ostatně, nějaké ty "zanedbatelné privátní partičky" si mohou ocěňovat koho chtějí, směrodaté je exaktní zjištění vyšetřujících orgánů.

 

___________________________________________________________________________________

Libora Michálka původně chtěl kdosi obvinit, že je podezřelý ze spáchání trestného činu neoznámení korupčního jednání, protože nešel na policii hned. A později se mu zase vytýkalo maření vyšetřování korupční kauzy. Kdyby prý do toho nešťoural a nenahrával, polapení možných podezřelých by mohlo být mnohem rychlejší a efektivnější. Je proto obrovské štěstí pro Michálka samotného, že se žádné podezření nepotvrdilo a tudíž mu nelze přišít ani jeden z výše zmíněných, společensky mimořádně závažných deliktů.
Mezi nejzavrženíhodnější zločiny však patří troufalé podezírání upřímných a čistých státních úředníků. Na ty se nesmí sáhnout, proto se nebohý Michálek ještě dodatečně může dočkat jejich spravedlivého hněvu. Pořádek musí být a princip rakouskouherské úřední subordinace zase vítězí. Konečně je v naší zemi vše vyřešeno a pro příští volební kampaně bude možné nasadit jiná, mnohem konstruktivnější témata, než tu blbou, naštěstí zcela nepotvrzenou korupci. (Šéfy volební kampaně by mohli být, díky svým mimořádným talentům, třeba pánové Knetig a Fibinfer...)

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik