Pubertální výlevy vzorových konzervativců a vládní hypokrize

středa 17. srpen 2011 21:08

V podstatě nám tu chybí už jenom otevřené rvačky á la Žirinovskij. Kterýmže směrem si to vykročila naše politická kultura? Není to náhodou na východ?


Netřeba ani citovat výroky pana knížete a elegantní facebookový protitah pana Bátory. ("pazdeří v pozadí" a "starej prskající chudáček"). Důležité je všeobecné poučení o tom, jak má správně vypadat solidní konzervativní slovník. Panu Schwarzenbergovi přesto nelze upřít noblesnější češtinu - pazdeří je přeci krásné slovo a lze se jenom těšit, až je objeví básníci.

Ať žije boj o vědomí národa, aneb permanentní volební šturmování!
Myslím, že nás ještě čekají pěkné časy... Voličstva na pravém křídle zase není až tak moc. Proto se nelze divit půtkám mezi TOP09 a připravovanou údajně velmi konzervativní Velehradní Velestranou (v jejímž případě je odkaz na polské a maďarské vzory opravdu namístě). Nervozita TOP-ky je pochopitelná, nová strana pravděpodobně odebere hlasy přávě jí.
Pokud si však budou navzájem vyřizovat účty takoví empaticko-sympatičtí borci jako Kalousek a Bátora, tak se pravice ještě může dočkat opravdu hvězdných volebních zisků. Na druhou stranu nelze podcenit ani variantu, že náš národ bude tak hloupý, že na tyto taškařice naletí. Hulvátství a buranské slovní výpady přeci prostému lidu imponují, že ano?

Ať se to komu líbí, či ne, výstižná diagnóza zazněla na tiskovce ČSSD (říkám to přesto, že nejsem jejím voličem). Vláda tímto humbukem zastírá neschopnost reagovat na situaci ve světě a na s ní bezprostředně související domácí problémy.

Když se dva perou, třetí se směje
Nakonec, když se stane mravokárcem a učitelem politické kultury předseda komunistů Filip, tak je to už fakt na pováženou. Zdalipak jste, příkladně pravicoví pánové, chtěli dosáhnout právě tohle?

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik