Zahradní slavnosti

středa 2. listopad 2011 07:28

Slavnosti světla a barev, přestože listopad zná i ponuřejší tóny.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

Zátiší na zemi. Prchavý obraz, který se rychle vytratí

04_B.jpg

 

05_B.jpg

 

K pozdnímu podzimu patří tlumené tóny a ponuřejší nálady. Ráno byla silná mlha. Vydržela dlouho,  částečně se rozpustila až odpoledne. V den slavnosti Všech svatých, 1. listopadu jsem přemítal o úmrtí vynikajícího přítele a kolegy Giovanniho S. z Itálie. Zpráva o něm mne zastihla v tomto období.

01_11_2011.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

Jakmile se slunce prodralo mlhou, atmosféra se proměnila. Odstíny jsou sice trochu tlumenější, méně jásavé, ale i tak je to slavnost. Oslava svátku barvami a světlem. Na poctu kolegovi, malíři Giovannimu.

06.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik