Krásy a radosti podzimního lesa

pondělí 8. říjen 2012 13:49

01_les.jpg

Les má ještě stále téměr letní vzhled, barvy podzimu se zatím ukazují jenom pozvolna

02_les.jpg

 

03_les.jpg

Hlavní houbařský boom je (aspoň u nás) momentálně na ústupu. Ale i tak se najde hromada suchohřibů a babek, většinou mladých, úplně zdravých. A nejenom jich.

04_les.jpg

 

06_les.jpg

Nejedlé potěšení, pouze pro oko ...

07_les.jpg

Toto místo mne přitáhlo svojí atmosférou... Stará cesta zarůstající mechem. Hned vedle je druhá, podstatně novější.

08_les.jpg

Mezi dvěma cestami čekalo příjemné překvapení.

09_les.jpg

Jedna z mých tet měla ve zvyku se u pěkného hřibku posadit. Nevytáhla ho ze země hned, prohlížela si ho s potěšením a obdivem, někdy si k tomu dokonce zapálila cigaretu. Ten zvyk zastavit se a nespěchat pochytila od otce (mého dědy), znalce a milovníka houbaření, rybaření, sběru lesních plodů a tisíce dalších podobných ušlechtilých činností. Často si na něj vzpomenu. Předávání znalostí o přírodě a vztahu k ní z generaci na generaci je něčím pradávným. U hřibku si taky občas sednu. I kdybych byl kuřák, v lese bych si nezapálil, místo toho vytahuji "krabičku" kompaktního fotoaparátu.

10_les.jpg

 

11_les.jpg

Radostí je vitální přítomnost lesních mravenců, kteří signalizují zdravý, fungující ekosystém.

12_les.jpg

Na závěr ještě jeden suchohřib. Jedlé potěšení, tedy nejenom pro oko...

16_les.jpg

Tečkou zprávy z lesa je "parkovací lístek", který si našel místo v rozsoše mladého dubu.

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik