Hovory mimochodné

středa 3. duben 2013 07:55

Blogové diskuse jako happeningová rekonstrukce Ladova obrázku Rvačka v hospodě

Motto: "Ve víru hospodské vášně domácí borci nezachytili smysl sdělení"

Vzpomínám na bizarní příběh, který se prý skutečně stal. V horské hospůdce seděla večer parta turistů a jak se postupně dostávala do nálady, byla stále hlučnější. Až se nakonec od jiného stolu zvedlo pár domácích - rovněž patřičně upravených a hlučných - s tím, že rámusící "cizáky" srovnají. Jeden z turistů (shodou okolností kolega výtvarník) zvolal: "Chlapi, neblbněte, já vám dám grafiku!" Ve víru hospodské vášně domácí borci zřejmě nezachytili smysl sdělení a začali řvát: "Tak ty nám tady ještě budeš vyhrožovat nějakými japonskými chvaty?!" Obzory účastníků rozhovoru se evidentně nepotkaly, pročež následovaly ruční argumenty.


Prosím, ať se nikdo předčasně neidentifikuje přímo a osobně s hrdiny příběhu, je to jen velmi vzdálená alegorie dění v některých zdejších diskusích. Další alegorií by mohly být kouzelné Ladovy obrázky hospodských rvaček.

A tedy: o co vlastně jde?

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik