Přežila to!

středa 24. duben 2013 21:37

Pranostika ke svátku svatého Jiří mluví o hadech a štírech. Na zahradě takové tvory nemáme, ale každý rok se koncem dubna teším z objevení ještěrek.

K názvu blogu. V pokročilé podzimní době jsme s mojí paní sázeli česnek a přitom se mi na záhonku podařilo vyhrabat ještěrku uloženou k zimnímu spánku. Bylo mi to dost líto a obával jsem se, že i přes opatrné zahrabání do nakypřené hlíny takové vyrušení nepřežije. Teď v dubnu už několik dnů zase na zahradě kutáme, a tak jsem se ohlížel po místě, kde ještěrka měla přezimovat, zda se ukáže. Stalo se právě dnes, na svatého Jiří!

24_04_2013_8553

Je to samozřejmě jen taková zdánlivá drobnost, ale potešilo mne to hodně. A pokud se někdo nad tím pousměje, budiž mu to přáno.

Teplé dny dělají své. Na hrušce u sousedů se usídlil ptáček, o němž mi jeden známý řekl, že by to mohl být slavík. Ostatně, večer se odtamtud ozývá tlukotem natolik silným, že ho slyšíme uvnitř domu přes zavřená okna. Chce to ale ticho. Hlavně vypnutou televizi.

slavik.jpg

Takový opeřenec se nenechá zahlédnout přes den, a tak je třeba zkoušet to navečer, při špatných světelných podmínkách. Měl jsem štěstí na pár posledních paprsků zapadajícího slunce, které zasvítily přesně tam, kde bylo třeba.

 

Další fotografie dokumentují nástup jara. Je to dávný a stále se opakující příběh (někdo by možná řekl stereotyp) a přesto je vždy znovu podmanivý.

24_04_2013_8544

Hruška

 

24_04_2013_8561

Broskev

 

24_04_2013_8567

Meruňka

24_04_2013_8572

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik