Jarní proměny

úterý 30. duben 2013 07:15

Fotografické záznamy z blízkého okolí

 

Zbytky tajícího sněhuV pozadí jsou vidět zbytky tajícího sněhu před naším domem, ráno 7. dubna

12. duben na Drahanské vrchoviněAsi poslední zimně vyhlížející den, 12. dubna na Drahanské vrchovině

Přichází jaro - 13. dubenPřicházející jaro

Na vrcholku hrušky

 

Jarní motiv - HanáOdpoledne - Vztahy a osy v krajině

Vesnička má "středisková""Vesnička má středisková" vypadá ve večerním světle podzimně. Může za to uschlé listí, které zůstalo na lípě až do dubna.

Dubnový večer

 

Několik záběrů z přírodního parku Velký Kosíř. Je to místo, kde se zemědělsky využívaná krajina potkává s ostrůvky relativně volně se rozvíjející přírody. Ta je však z velké části už dávno ovlivněná lidskou činností a jejími důsledky. V 80. létech jsem Velký Kosíř a jeho blízké okolí navštěvoval pravidelně a určitě bych našel ve svém archivu řadu černobílých fotografií z té doby. (Více informací o lokalitě lze snadno nalézt na internetu, např. zde)

 

Velký Kosíř

 

Snad zvonohlík zahradní

 

Velký Kosíř

 

Koniklec velkokvětýKoniklec velkokvětý. Lokalita Vápenice na jihovýchodní straně Velkého Kosíře je známá a v dubnu hojně navštěvovaná právě kvůli jeho krásným květům. Dostal jsem se tam poměrně pozdě, koniklece už odkvétaly.

Koniklec velkokvětý

 

Koniklec velkokvětý

 

Koniklec velkokvětýOdkvetlý koniklec a chvíle s nízkým večerním světlem. Závěr krásného dne s teplotami kolem 26 stupňů.

Velký Kosíř

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik