Na Hradě straší!

pondělí 27. květen 2013 08:57

(Či přinejmenším strašilo v nedávné době)

Možná nestrašilo na celém Pražském hradě, ale podle momentální, v médiích půvabně šířené aférky se kdesi v prostoru prezidentské kanceláře v minulosti zabydlel hlouček mrtvých duší. Jak už to u podobných mysteriózních jevů bývá, jedná se o duše nepostižitelné a zákonu neodporující. Potvrdil to odborník na slovo vzatý, vulgo "nejlepší ministr financí". Hon na hradní strašidla tedy zůstane jenom virtuální bublinkou, takovým drobným zašuměním. A že jsou to podle pana ministra duše nemravné? Prosím vás, koho to zajímá?!

Strašení, včetně hrůzného hlasu volajícího Hu-Hu! (téměř jako z pohádky Kubula a Kuba Kubikula) se objevilo také na pražské radnici. Spořádaný, nekonečně trpělivý, ničeho si nevšímající občan však nemá, čeho by se bál. Ze skříní spolehlivě vypadávají jenom takoví ti malincí, bezzubí kostlivečci.

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik