Jak utopit doktora Mráčka novináře? Nejlépe ambivalentně!

úterý 4. červen 2013 23:40

Brífink pana prezidenta k povodním se nesl v pobavené náladě

Ano, to je nejlepší přístup, v těžkých chvílích je třeba zkoušeným občanům ukázat radostnou tvář a vzbudit v nich pozitivní očekávání! Kromě ukázky rozmařilé žertovnosti byl optimizumus lidu posílen příslibem, že hradní stráž bude pomáhat při povodních. No... že by taky zašel substituční primátor někam na Karlín vařit guláš pro záchranáře? Z Kramářovy, či jiné vily k tomu rádi zapůjčí dvě-tři sady alpakového příboru, aby jim lépe chutnalo.

P1010101_vojak.jpg

Hradní stráž má hlídat Hrad. Poslat ozdobné vojáčky na výpomoc při povodni je groteskní nápad. Ledaže by tam šli v parádních uniformách a s bubínky, aby lidé při té spoušti viděli a slyšeli taky něco hezkého.

Na závěr tiskovky pan prezident pobavil zdařilým bonmotem, nad nímž zůstal rozum stát (hanbou v koutě). Cožpak ani vltavská kaskáda nezachytí záplavu tak úžasného humoru?

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik