Úchvatná strana LIDEM a příběh jednoho odškodného

pátek 9. srpen 2013 09:28

Nesouvisle souvislé glosy

Voní ranní káva a doma postupně "zahříváme motory" pro rozběh do dalšího dne. Vedle v pokoji šumí televize. Mozaika zpráv, střípky zrcadla, několik krátých záblesků. Lépe než dlouhými komentáři se tím odhalí absurdity a meziřádková spojení.

... "ODS je v důsledku chování dvou svých poslanců v největší krizi své historie. Jenom za období od loňského roku ji opustilo kolem 3.000 členů" ... "Pokud dojde k předčasným volbám, tak strana LIDEM se svými 200 členy sotva nějak významněji zasáhne do jejich výsledků." ... "Zpěvák Jaroslav Hutka se až u Ústavního soudu dočkal odškodnění za své zadržení tajnou policií v roce 1977. Bude dostávat měsíčně k důchodu o 4 koruny více" ...
Vzpomněl jsem si na přítele, jehož se kdosi zeptal, jak naložil s penězi, které mu byly přiznány jako odškodnění za dlouhodobé uvěznění kvůli šíření textu Charty 77. Odpověď zněla: "Koupil jsem si kolo". (A podle litery paragraf - šavle, teď dumej o právu, Havlíčku, Havle ...)

 

Otázky:
Po kolikáté už je ODS v největší krizi své historie?
Musel Jaroslav Hutka dojít se svojí žádosti až k Ústavnímu soudu? A co ta astronomická výše odškodného?

Otázky podruhé: Kdo v této zemi vyhrává, kdo se tu lidem vysmívá a kdo se už třese na úspěch ve volbách. A především, jak k tomu došlo, čí vinou to je.

 

 

Pokud mám z toho všeho vyvodit nějakou aspoň trochu zábavnou představu, tak je to 199 členů volebního týmu strany LIDEM objíždějících republiku při kampani.

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik