Hry světla

úterý 8. říjen 2013 19:35

Možným překladem slova fotografie je světlopis

 

Ráno na okněRáno na okně - rozdílné barevné nálady podle povahy světla

Ráno na okně

 

Ráno

 

Podzim v zahradě, pavučinaVečer v zahradě, pavučina

 

Světlo a stínySkenování blogera: Našly se na něm stinné pruhy, a tak hurá do něj!

 

PinkponkVečerní pinkponk - odpalování světelných míčků v rychlem sledu jeden za druhým

 

Podzim v zahradě Světlo a barvy na pozadí hlubokého stínu. Světlo procházející prázdným prostorem se nijak neprojeví. Potřebuje se na něčem zarazit a pak dělá divy.

Hry světla a barevnost, již je světlo schopné vykouzlit, jsou hlavním námětem tohoto blogu. Ve fotografii ale má významnou úlohu i tma a různě odstupňované kontrasty. Ty patří zároveň k obrazu našeho života: Kdo by tvrdil, že jeho žití je bez stinných míst, se pravděpodobně mýlí, anebo má lehce posunutou pozorovací schopnost. A kdo si dělá sport z vyhledávání tmavých fleků na jiném, se možná taky v něčem mýlí.

 

Babí léto

 

Ráno babího léta

 

Podzimní ráno na okně

Proces záznamu světla ve fotografii je podivuhodný, přestože jeho principy jsou známé. Jiný byl v době černobílého zobrazení, dál se vyvinul v barevné analogové fotografii a obrovským skokem je fotografie digitální. I v ní je cesta vzniku obrazu poměrně známá, ale přesto je to svět, který mne stále fascinuje.

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik