Paní učitelko, tohle mělo být na jedničku s hvězdičkou!

čtvrtek 10. říjen 2013 16:38

Naše země očima dítěte

 

A/ Nejvyšším zákonem je přestupek. To je přeci jasné, jak jinak by byla možná ta úžasná beztrestnost politiků? Krásné je například ustanovení, že pokud poslanec neodevzdá majetkové přiznání, může mu za to udělit pokutu obec, v níž bydlí. Občan, kterému se to nelíbí, si zase může jít stěžovat na lampárnu.

B/ Chod státu řídí příroda. Náš žáček je asi informován lépe, než si myslíme. Vzhledem k milostným románům tří českých premiérů po sobě se zdá být značně pravděpodobné, že za mnohé dění v naší zemi fakt může příroda.

C/ V čele vlády v demokratické zemi stojí náčelník. I v tomto případě musíme uznat, že žáček zřejmě pochopil občanskou nauku a dějepis až po pravěk nadmíru dobře. A navíc uměl oba předměty dát dokonale do souvislostí.


Chod státu 

 

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik