Oběť na oltář vědy se nekonala

sobota 19. říjen 2013 09:47

Když geront amatérsky fušuje do astronomických pozorování, má to drobnou systémovou chybu. Tím pádem se naštěstí nemůže jednat ani o nevhodné patlání do sféry do vědeckých blogů

Jednoduše, nechtělo se mi čekat do druhé v noci na jev zvaný polostínové zatmění Měsíce. A tak jsem nafotil úplněk krátce po půlnoci a šel spát.

Úplněk v noci z 18. na 19. říjnaÚplněk v noci z 18. na 19. října

Ale věřím, že jiní, skutečně obětaví, si do pozdní noci počkali, a že se na astronomických portálech určitě objeví řada zajímavých fotografií. Jev a jeho průběh je znázorněn na následujícím grafu:

Polostínové zatmění Měsíce

(Vyobrazení je sem umístěno proklikem z portálu www.astro.cz)

 

Částečné zatmění Měsíce mi podařilo nafotit 25. dubna 2013 (musím uznat, že hodina byla podstatně příznivější, bylo kolem 21:00)

Částečné zatmění Měsíce, 25. 4. 2013Částečné zatmění Měsíce, 25. 4. 2013

 

 

Závěr blogu: Ráno v sobotu 19. října a fotografie zapadajícího Měcíce v úplňku

Ráno 19. října

S přáním hezkého podzimního víkendu

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik