Prosím prosinec...

čtvrtek 19. prosinec 2013 22:57

Na závěr prosince to určitě bude chtít kousek klidu. Aspoň "vánoční příměří", když ne jinak :-)

O "nepříměří" jsem kdysi psal: Příběh starý přes 90 let  Zlomový okamžik vypovídá o válečné nenávisti a zlobě, která vedla k odmítnutí vánočního příměří a snaze důstojníků nahnat vzdor němu vojáky do útoku.

Následující část blogu věnuji fotografické reflexi prosincové krajiny. Název tototo měsíce však pravděpodobně nepochází od slovesa "prosit", spíše by mohlo být odvozeno od obilniny.

Začátek prosince Začátek prosince se sněhovým popraškěm na Hrubém Jeseníku. Masiv Pradědu se ukrývá za bližším hřbetem, vykukuje jenom jeho typická věž.

 

Zdánlivě jarní nálady v krajiněZdánlivě jarní nálady v krajině

Zdánlivě jarní nálady v krajině


 

Prosincové ránoKdyž se blíží zimní slunovrat, vidíme z našich oken východ slunce za lesíkem naproti. Musí se ale natrefit den bez šedivého poklopu.

 

Mlze podobné ranní sněženíMlze podobné ranní sněžení

Ranní sněžení podobné mlzeRanní sněžení

 

Konec podzimu
Konec podzimu

Konec podzimu

 

InverzeInverze je zdánlivě smutná a šedivá. Při pozorném pohledu objevíte stříbrné a jemně pastelové tóny

 

Prosincová zahradaProsincová zahrada

Prosincová zahrada

 

Večer nad Drahanskou vrchovinouVečer nad Drahanskou vrchovinou

 

Večer třetí adventní neděleVečer třetí adventní neděle

 Vánoční přání

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik