Novoroční přání zdravého rozumu

středa 1. leden 2014 12:22

Přejeme si navzájem zdraví a štěstí. Ale kdybyste někomu popřáli do Nového roku zdravý rozum, možná by následovalo nepochopení a uraženost...

Uklidním vás, milí přátelé, mně zdravý rozum nepřejte, ono už by to stejně nepomohlo

Silvestrovské slzičkySilvestrovské slzičky loučení se starým rokem. (Po redakční úpravě slzy radosti z vítání Nového roku)

Mlhavé tušeníMám mlhavé tušení (že několik následujících dnů bude možná vypadat nějak takto)

 

Lépe nějak takto

 

Zdánlivé jaroZdánlivé jaro na přelomu prosince a ledna

Zdánlivé jaro

 

Zdánlivé jaro

 

Asymetrie a symetrie

Zrcadlení

 

Asymetrie a symetrie u vody Zrcadlení - souměrné, či mírně nesouměrné, je krásným tématem. Když se podaří klidný den, téměř bezvětří a dostatek světla (jak tomu bylo 30. prosince), je možné si s takovým námětem pohrát.

Asymetrie a symetrie u vodyKouzlení nízkého zimního slunce. Světlo se zachytilo na "hřívě" rákosí, stráň v pozadí je v hlubokém stínu.

30_12_2013_9701_C.jpg

 

Asymetrie a symetrie u vody

 

Světla a stínySvětla a stíny

Světla a stíny 

30_12_2013_9714_B.jpg

 

Asymetrie a symetrie u vody

Světla a stíny, symetrie a asymetrie, zrcadlení více či méně dokonalé, dny utopené v mlze, anebo prozářené sluncem. Okouzlení... Věřím, že jsou to zajímavá témata k přemítání, nejen na první den nového roku.

Asymetrie a symetrie u vody

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik