Tak voni se nám tam v Soči pěkně sejdou, paní Müllerová!

pátek 7. únor 2014 08:54

Mírumilovnou myšlenku olympijských her zdobí řada hvězdných setkání.

V ranních zprávách se zjevuje vlídná konstelace: Náš prezident v Soči, čínský prezident v Soči, ukrajinský prezident tamtéž. Půvabná kombinatorika jejich setkání s panem Putinem a navzájem mezi sebou. Do počtu významnou měrou přispějí osvícení vládcové postsovětských středoasijských republik, kteří přijedou snad všichni do jednoho. 
Když časovou osu prodloužíme, máme letos jedinečnou perspektivu státních návštěv v naší zemi: kromě pana Janukovyče se mají v Praze objevit také prezidenti Uzbekistánu a Turkmenistánu. (Tres faciunt collegium)

S kým se náš pan prezident v Soči nesejde? No přeci s "málo významnými" a "hloupě trucujícími" politiky (Obama, Cameron, Merkelová, Holland). Ti jsou jaksi až příliš cimprlich ve věci dodržování lidských práv a svým rozhodnutím nejet na OH kazí kýženou idylku. Že se oni ti "nechápavci" na svoji tvrdohlavou, naivní zálibu v demokracii nevykašlou, paní Müllerová!

 

A co na to paní Müllerová? "Ále, že se vůbec rozčilujete, vždyť panu Zemanovi olympijská teplákovka tolik sluší... Co věrchuška dělá, vždy dělá dobře!"

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik