Český Krumlov v lednu

středa 19. únor 2014 09:58

Obrazové vzpomínky na jedno mimořádně krásné město

 

Pohled na Český KrumlovZimní podvečer se studeným světlem.

 

Střípky z krátké návštěvy Českého Krumlova. Udála se už dříve, není letošní, ale obrazy zůstávají.

Oblouk - Průhled

 

Krajina

 

Pohled na věž kostela

 

Pohled - Zhuštění

 

Krumlov

 

Jez

 

Zhuštění - Ulička

 

Sluneční hodiny

 

Malba

 

Věže

 

Zhuštění

 

Krumlov

 

Český Krumlov je zvláštní. Jakoby měl v sobě pulzující magnet. Byl jsem tam mnohokrát, při velmi rozdílných příležitostech, ale byla to spíše řada letmých dotyků. Žádné ze zastavení nebylo takové, abych mohl v klidu pobýt delší dobu a nahlédnout hlouběji.
Na kráse Českého Krumlova se určitě podílí unikátní vsazení do krajiny. Přítomnost a působení řeky, obtékající, meandrující, šumící... Zhuštění historie, architektonického a uměleckého bohatství do malého prostoru. Je to určitě místo s duší, ojedinělé, stále ukrývající další věci k objevování. 

U jezu

 

Jez

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik