Myslíte si, že Ukrajina je daleko?

středa 19. únor 2014 14:55

Foto: Lidovky.cz

Jaksi "ve stínu" olympijských her znovu vzplanulo násilí v ulicích Kyjeva

Mohu reagovat jen na základě postupně se skládající mozaiky informací, které se scházejí z různých stran. Po eskalaci počtu obětí (jen za včerejšek 26) je situace na Ukrajině velice vážná a naléhavá. Ministr obrany povolal do Kyjeva výsadkáře a zemi hrozí občanská válka. Prezident Janukovyč nebere telefony západních politiků. Zítra se mají sejít ministři zahraničí zemí EU a vážně je zmiňována varianta uvalení osobních sankcí na ukrajinské vedoucí představitele zodpovědné za krveprolití.

Je třeba udělat všechno pro zklidnění situace a odvrácení hrozby občanské války. Což určitě neznamená umlčení protestujících občanů hrubým násilím. Jsem přesvědčen, že řešením situace je okamžité odstoupení prezidenta Janukovyče a vyhlášení nových voleb. Každopádně by měli být oficiální ukrajinští představitelé vystaveni velkému tlaku demokratických zemí, oficiálních institucí a veřejnosti. Nesmíme podléhat pocitu, že dění na Ukrajině se nás netýká a je kdesi daleko. Týká se nás mnohem víc, než si myslíme!

Marek Trizuljak

Související články


Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik