Je to otrava, už zase rostou!

pátek 29. srpen 2014 08:25

O houbařské vášni se špetkou nadsázky.

 V zájmu lepšího zážitku můžete každou z fotografií kliknutím zvětšit

Něco o metodice hledáníPři hledání hub spolehlivě funguje "metoda fotogenických míst". Fascinován světlem putuje fotograf lesem od jednoho takového místa k druhému. A tam, kde je světlo, jsou obvykle i houby. Po stranách této mýtinky se obvykle ukrývá několik praváků. Tentokrát tam byly tři. Že hloupý foto-houbo-amatér v zápalu boje jeden hřib rozšlápl, raději nebudu prozrazovat.

První "nález"

 

Emotivní záležitost
V tomto případě rozhodně nelze mluvit o nějaké ušlápnutosti.

 

Romantické zákoutíPři hledání romantických zákoutí se zajímavým světlem narazíte třeba i na klouzky

 

Metoda svolávací
Doplňkovou metodou je svolávání podle zvyku otce paní Haliny Pawlowské (viz film Díky za každé nové ráno). Experimentální ověřování tentokrát dopadlo mimořádně úspěšně: Bezprostředně po volné citaci: "Hřibky, hríbečky, ukažte se, pojďte k tatínkovi", se zjevil tenhle "synáček".

 

Místo velmi romantickéNěkterá místa v lese jsou nejenom romantická, ale též po stránce emoční značně působivá...

 

PředpodzimíLes místy už naznačuje podzimní barevnou paletu...

 

Muchomůrka růžovkaRůžovka, nebo taky masák. Abyste si zasloužili skvělé chuťové vjemy, musíte podstoupit svižný závod,
v němž jsou červíci zpravidla rychlejší. Je to tak, v konkurenčním boji ne vždy vyhraje "pán tvorstva".

 

SkrýšŽabička v žádném případě není houbička, přestože se ukrývá podobným způsobem. Na to, aby někdo zkoušel dát zakleté princezně hubičku, však nebylo ani pomyšlení. A spílat jí do ropuch je v každém případě nehezké, to se zkrátka nedělá.

 

SuchohřibDvakrát suchohřib, jen tak, pro potěšení oka...

Suchohřib

 

Štíhlá lesní víla
Štíhlá lesní tanečnice (bedla). Zůstala tam, víly se při tanci nemají rušit.

 

Upřesnění pro ty, jimž by nadsázka z nějakého důvodu vadila. Titulek blogu neznamená, že by houby předtím nerostly. Rostou už více 14 dnů a byly i chvíle, kdy se na ně dalo chodit s kosou. A v žádném případě to neznamená, že by sbírání hub byla otrava, je to mimořádně krásné povyražení a velký relax. Balzám na duši lovce-sběrače, která se někde v nás stále ukrývá.
Nezbývá, než dodat, že důležité je netvářit se otráveně po konzumaci.

VyhlídkaKdyž obtěžkáni košíky a fotoaparátem nakonec vyjdete z lesa, otevře se vám nádherný pohled do krajiny. Haná na sklonku léta.

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik