Milí Velcí Britové, fakt vás žeru! (I.)

čtvrtek 15. září 2016 12:07

Postřehy diváka značně neseriálového


Příběh o nejmenovaném panství kdesi v Anglii dosud unikal mé pozornosti. Tuším, že už běží v televizi delší dobu, nebo je dokonce reprízován. Po náhodném zhlédnutí několika scének jsem konečně pochopil, co se ukrývá za voláním brexitové kampaně: "I want my country back!" Takovou zemi bych taky chtěl zpátky. Jen zbývá vyřešit problémek zpátky odkud a zpátky kam. Paní premiérka Mayová řekla, že po brexitu bude Británie více globální a že bude otevřená jako nikdy předtím. Snad s výjimkou otevřenosti vůči "několika málo" Polákům, že ano.

Krása napohled
Zdroj vyobrazení:
http://s3.amazonaws.com/digitaltrends-uploads-prod/2015/05/downton-abbey.jpg

 

1/ Jak probíhá vyhazov kuchařky po několika desetiletích věrné služby
"Obávám se, pane, že situace s paní Patmoreovou se bude muset neodkladně řešit"
"Hluboce lituji, že právě já musím v této záležitosti zaujmout roli Piláta Pontského! Pro danou chvíli však i přesto považuji tuto věc za do značné míry užitečnou a správnou."
Bez varování následuje střih na scénu: "Myslím, drahá, že lord Grantham má pro Vás jistý návrh, jemuž by bylo záhodno věnovat pozonost" "Služebná odvětí: "Ó, velice mě udivuje, že Jeho Lordstvo má vůbec povědomí o mé existenci!"

2/ Jak srovnat brka mladíkovi, jehož móresy vzbuzují v rodině mírné zděšení
"Zajisté pochopíte, že by mi bylo moc líto, kdybyste mé chování vůči Vám vnímal jako nespravedlnost..."
"Ach, nikoliv! Je od Vás naopak velmi ušlechtilé, že věnujete mému počínání tolik pozornosti!"

 

Vzkaz pro útlocitné čtenáře: Citace ze seriálu jsou politicky nekorektní, obzvláště nedbalé a nezaručené. Pokud mám nějaký skutečně oblíbený britský seriál, pak je to Foylova válka.Fire Brexit! Keep clear!
Fire "BREXIT"! Keep clear!

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik