Volby vyhraje ten, kdo nejlépe vyděsí občany

úterý 27. září 2016 16:48

Je dojemné sledovat, jak se ústy krajských kanditátů najednou těsně před volbami valí na naši malou zemičku statisícové davy záludných migrantů, azylantů a všelijakých jiných "kontrabandních trabantů"

Hned po volbách divoké migrantské hordy zázračně zmizí a bude klid. Můžeme pak pro změnu hřímat proti našim domácím "nepřizpůsobivým". Přenáramně krásně to řekl jakýsi kandidát z "Dobřínského" kraje: "Už dvěstě let se tady trápíme s cigánama a teď ještě tohle vandrování. To my tady opravdu nechceme!"

Jak to u nás chodí s demokraciíDemokratické vědomí je u nás vyspělé. Bylo by fakt neslušné voličům jakkoliv radit     

 

       Kdyby existovala obdoba "bludného balvana" za nejúchvatnější volební argument, tak žhavým uchazečem bude autor odhalení: "Migranti z Německa jezdí do Česka utrácet své sociální dávky, což zvyšuje kriminalitu v našem kraji...". Prostě, podle "důvěrných zdrojů" asi celý milion migrantů z Německa nasedne každé ráno do letadel, vlaků, autobusů, jedou stopem a hrnou se pěšky, jen aby mohli zatraceně levně nakoupit u nás. Vyžírání NAŠICH hypermarketů, mimochodem plných zboží, které je u nás podle opakovaných průzkumů dražší než v Německu, to je samozřejmě ten nejohavnější kriminální čin. Ale co když se tím pádem zvyšují tržby v českých obchodech? Denně "milionový dav" s kapsama přecpanýma eury z tučných podpor, to je panečku balík! (Takže za tímhle politikem asi bude nějaká lobby německých obchodníků, která těm našim závidí astronomické zisky).
Zatímco jazykovědný ústav může udělit cenu za inovaci české gramatiky: "My máme ve svém programu zamezení nelegálních imigrantů!" Hoši z téhle partaje by si mohli volební agitaci úderně zkrátit a hodit na blbboard: "Zamezíme migranty!" :-D

 

       Volte toho, kdo vás vyděsí k smrti. To je z hloubi srdce dobrý člověk, učiněný vlastenec, lidumil a spasitel. Protože jen ON zná zázračný, bleskově rychlý recept jak na to. Pomůže vám, zachrání vás a všechno překrásně udělá za vás. Fakt se už nebudete muset o nic starat sami! Však to znáte z gangsterek: Kdo nejbarvitěji vyhrožuje, co všechno by se vám mohlo přihodit, ten se stane vaším ochráncem.

 

       Naši zachránci nás určitě zachrání: Mají obrovské šance, protože hrají proti migrantům drtivou přesilovku. Je to prý téměř devět ku jedné (Osm až devět politiků s protimigrantskou rétorikou na jednoho zadrženého nelegálního migranta v roce 2016). "No, nevolte to, když je to tak účinný!"

  

Marek Trizuljak

Související články


Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik