Lid hraduvěrný žádnýho Havla nechce

středa 5. říjen 2016 12:48

Takový móresy "prohnilýho Západu", jako slušnost a lidský práva, s tím si děte "do Brusele" :-)

 

Pojmenování divadelní "pizzettérie" po Havlovi "nás" spravedlivě rozpálilo! Takovej tyjátr a ještě k tomu červený srdíčko!!! Má to bejt náměstí pana M. Z. a na něm rudý megatrenky. To náš lid potřebuje!
Taky je to tam trapně uhlazený. Jó, kdyby tam tak mohli vlítnout svalnatí kluci - praví vlastenci - a něco pěknýho tam nasprejovat. Ti, panečku, uměj vyfiknout klikyháky!

Kdepak na nás s lavičkama Václava Havla. Budou to lavičky Martina Konvičky s jinejma knížkama... Podobně to bude s náměstíma stejnýho velikána. Pro zahraniční hosty to bude trhák, adrenalin a zážitková turistika jako bejk.

Ta Hrůzyně! (Oblíbený komentář k pojmenování letiště podle Havla)

Ruský ruletový kolo patří na Hradčana! Kdepak ukrývat se s ním v údolí Vltavy. Nevím ale, kde vztyčíme pomník Chytře Ukořistěné Propisky. Taky Alej Čínských Vlajkonošů by se hodila... Zatímco na Letné by mohl stát Rhodský kolos na památku úspěšné mise na konferenci Dialog Civilizací.

Hrad můžeme přejmenovat na Pranýř obdivovatelů Hitlera-gentlemana.
Se špetkou správně cílené snahy se najde něco i na Čapka, žejo. Žhavým kandidátem by asi byl Charlie Chaplin, který natočil film Diktátor určitě jen a jen z "obdivu" k nacistům.

- "MY" přeci máme mnohem lepší adepty! Mohli bychom přejmenovat zlatou kapličku na Národní scénu Václava Velikého. A na vrata přibít klenot českého písemnictví s názevm Petenti pana Vaňka.
- Na Náměstí V. V. by se mělo postavit Muzeum lidových tradic (MULT). Stačilo by převézt z Hrádečku dům, v němž bylo hnízdo zařízené ke sledování Václava Havla. V MULTu budou k vidění vybrané fotografie, aby lid konečně pochopil, jací "zavilí agenti a dekadentní vlasáči" se na mejdanech sjížděli, když prolévali hrdlem tuzexové pití nakoupené za "tučný jidášský groš prohnilého Západu".
- Pozor na jedno strašlivé riziko. Jen si představte tu katastofu, že by se na Náměstí Martina Konvičky po čase zjevilo mohutné sousoší Halíka se zástupem sluníčkářů a nápisem: Pravda a Láska musí zvítězit nad lží a nenávistí! Tohle by bdělí soustruzi dopustit neměli.

  

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik