Zvony pro Aleppo

pondělí 17. říjen 2016 22:07

Groznyj, Doněck, Debalceve a nyní Aleppo... "Světlé zítřky" na dohled

Nejmenovaný pán si posteskl, že se prý ve světě šíří fobie vůči jeho zemi. To se ví, že nespravedlivá a zcela iracionální - jak jinak? Ten svět ale musí být hodně natvrdlý, když mu jeho fobii nerozmluvily ani vakuové a barelové bomby, ba ani rakety Iskander...


Akce Zvony pro Aleppo vzešla z iniciativy Evangelické luterské církve ve Finsku. Vše začalo v kostele Kallio v Helsinkách. Od středy 12. října vyzvánějí zvony každý den v pět hodin odpoledne na památku obětí v Aleppu a současně jako apel, aby bombardování skončilo. Jenom ve Finsku je zapojeno více než 200 kostelů. V pátek se k pravidelnému zvonění připojila katedrála v Uppsale, ve Švédsku a postupně přibývají kostely v různých dalších zemích. (výrazně kráceno, podle zdroje: http://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-37655086)
Zatímní rozšíření akce Bells for Aleppo ve světě:


Fotografií z rozbombardovaného města s vyobrazením strádajících lidí se na internetu najde hromada. Většina z nich je drastická, ale záměrně ve svém blogu žádnou z nich necituji. Kdo chce najít, najde. Mne zaujala akce se zvoněním, která trvá do 24. října (Světový den Organizace spojených národů). Je tedy ještě šance připojit se. Že by i někdo - někde u nás?
Marek Trizuljak

Související články


Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik