Básník se smutným hlasem

pátek 11. listopad 2016 21:54

Spisovatel a hudebník s vážnou tváří. S písněmi, z nichž vyzařuje nostalgie a přesto je při nich dobře na duši. Se zpěvem jen zdánlivě monotónním, při němž není třeba stupňovat rytmus ani dynamiku a přesto vás přitáhne. Ty písně ve skutečnosti nejsou smutné.


Jeden smutek tu však je
Dnes ráno jsem zahlédl zprávu o odchodu Leonarda Cohena... Nenajdu k tomu příliš mnoho slov. Píše se, že "odešel připravený", ale dodal bych, viděno z jiné strany, že my sami často nejsme připravení na zprávy o odchodu lidí kolem nás. Zejména blízkých, ale také těch, s nimiž jsme se třeba nikdy nesetkali přímo a kteří nám přesto něčím přirostli k srdci. Jako mně už kdysi dávno tento zpěvák s nezaměnitelným, okamžitě rozpoznatelným přednesem. S tou zvláštní nostalgií a osudovými láskami, o nichž mluví.

Leonard Cohen (zdroj fotografie http://2gz2kk33tiykcztlb46pw3nv.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2016/02/a170176-v8.jpg)Zdroj fotografie se objeví při najetí kurzorem do její plochy

 

Budu citovat jen několik písní, bez jakýchkoliv dalších komentářů, s úctou...

Suzanne

Gypsy's Wife

Waiting for the Miracle - Čekání na zázrak

Lullaby - Ukolébavka

Lover, Lover, Lover

Závěrem "There for you" s řadou výrazově zajímavých fotografií
Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik