Císařpán není žádný vůl!

středa 16. listopad 2016 09:42

Říkal Švejk: "Paní Müllerová, když nějaký noviny napíšou, že císařpán je vůl, dostane ředitel přísnou důtku a bude muset zaplatit pokutu jednu korunu. Když to otisknou podruhý, dostane ředitel pokutu pětset korun. Kdyby si ředitel ani potom nedal říct a otiskl znovu, že císařpán je vůl, zakáže se vydávání novin!"

 

Palivec - Zdroj obrázku: http://pomazanky-recepty.cz/wp-content/uploads/2015/02/Sca10003.jpgZdroj reprodukce se objeví po najetí kurzorem do plochy obrázku

Císařpán není žádný vůl, ale bude se v každém případě zavírat i za to, že si někdo myslí, že vůl je. Je patrně nejvyšší čas přestat se zabývat takovým prkotinami, jako je slučování a rozlučování protikorupčních jedntek. Co takhle zřídit speciální policejní tým Brettschneider, který bude myšlenky obyvatel jasnozřivě zjišťovat a starat se o plné šatlavy?

Trend se zdá být jasný: po elektronické evidenci tržeb zřídíme elektronickou čtečku občanských průkazů a nakonec i kýženou čtečku myšlenek.

 

 

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
10,20 (VIP)

Seznam rubrik