Hyper-giga-mega-super úplněk a další adventní pošetilosti

neděle 18. prosinec 2016 15:14

Několik přání

 

Esemeskový anděl zvěstováníAnděl Zvěstování
Zvěst, kterou právě odesílá, bude asi selfíčko: "Byl jsem (byla jsem) tady!" Proto Vám, milí přátelé a spoluúčastníci blogerského zájezdu, přeji, abyste uměli zachytit andělské poselství. Hezky o tom píše pan Pavel Konzbul (odkaz je níže, v kolonce Související články)

Stopa křídelAndělé o sobě pravidelně dávají vědět, ale ne vždy jsme schopní to rozpoznat.

Krajina za andělským křídlem Zdejším andělům strážným moc děkuji za jejich charitativní, obětavou bdělost, s jakou odhalují pomýlené, od reality odtržené sluníčkáře, pravdoláskaře a další podobné "zbytečné existence". Buďte si jistí, že bez vašeho systematického usazování na pevnou zem by každý sluníčkářský naivka už dávno umřel hlady. Jedni druhé potřebujeme a jedni bez druhých bychom byli ztraceni :-)

Netrefený hypermegagigasuperúplněk
Tato fotografie byla pořízena (jen jako rozcvička) večer 12. prosince, zhruba 28 hodin před avizovaným hypertrofním úplňkem.
To vám ale byl poprask kolem hyper-mega-giga-super úplňku, který v listopadu sice byl, ale vlastně nebyl, zatímco v prosinci doopravdy byl, ale nakonec také nebyl, protože bylo zataženo. Nafotit se nepodařilo, ale o nic nejde, svět se nezbořil. Jen si myslím, že i zcela čistý kritický rozum musí být korigován srdcem a zdravým nadhledem. Zkrátka doladit optiku potřebuje každý: ani cit, ani rozum, jako cokoliv lidského, nesmí brát sám sebe příliš vážně. Ke korekci vidění mohu také posloužit příklady z historie dávné i nedávné.

 

Adventní ráno


Dnešní páté výročí úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla bych určitě nechtěl přejít jen tak. Vzpomínám s úctou. "Václav Havel zasvětil život záchraně naší svobody", řekl kardinál Dominik Duka.


Ranní okno 

Přeji vám všem hezký, klidný závěr adventu a krásné Vánoce. Raději bez honičky po hyper-giga-mega-supermarketech. Přeji pokojné svátky také naší milované a zatracované paní Hyper-Giga-Mega-Super-Merkelové. Všichni to nakonec nějak zvládneme. (Radek Brzobohatý měl prý heslo: "Jen se neposrat")

 

 

Marek Trizuljak

Související články


Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
9,56 (VIP)

Seznam rubrik