Dobré zprávy jsou dobré zprávy

sobota 24. prosinec 2016 18:42

Už jsem myslel, že do konce roku na Bigblogeru publikovat nebudu, ale...

 

Snad proto(?), že je dnes Štědrý den, objevily se na Lidovkách ve spodní liště pod blogy tři pozitivní zprávy vedle sebe. Až mi to málem vyrazilo dech, mezi tou záplavou negativity, co se valila ze všech možných mediálních kanálů a ze zpráv naší nejvšeskvělejší veřejnoprávní televize. Aspoň dvě z těch pozitivních zpráv ocituji:

"Musíme děti hýčkat hezkými zážitky" Farář sváží chudé děti na kroužky

Vanoce_2016_clanek_Lidovky.jpg


Syrští uprchlíci se už nemusí prát o krabice s pomocí

 

Malou, ale dobrou zprávou je, že u nás máme po dlouhých letech na Štědrý den sníh. Sice zatím jen poprašek, ale i tak je to paráda

24_12_2016_4245_1_C.jpg

Další malou-velkou pozitivní zprávou, která mi udělala ohromnou radost, byl dnešní telefonát od dávného přítele ze zahraničí. Má už vysoký věk, měl vážné problémy se srdcem a několik let se neozval. A já jsem neměl možnost za ním zajet. A pak najednou na Štědrý den zazvoní telefon. Řekl mi, že začátkem prosince oslavil 89. narozeniny a že je stále činný v oblasti kulturních a uměleckých aktivit. Je to skoro zázrak, slyšet taková slova.

 

Vanoce_2016_PF_2017.jpg

 

    

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Marek Trizuljak

Úvahy a postřehy o současné společnosti, vesele i vážně. Hledání nečekaných souvislostí. Povídání o kultuře. Fotografie. Zejména fotoblogy jsou k nalezení také na adrese: http://trizuljak.blog.idnes.cz/

Výtvarný umělec zabývající se spoustou dalších zbytečností. Přípravou domácích a mezinárodních uměleckých projektů, fotografováním, psaním. Ale hlavně katastroficky beznadějný sluníčkář. Diletantský, naivní Medvídek Pú, který do všeho kafrá a ničemu nerozumí. Jinými slovy: Říká šéf bandy gaunerů mladému hrdinovi: "Od začátku jste mi byl podezřelý. Vám cosi dobrého přímo kouká z očí!" (citát z dobrodružného filmu)

REPUTACE AUTORA:
9,56 (VIP)

Seznam rubrik